en

AKTUALNOŚCI

KONFERENCJA - PODSUMOWANIE FESTIWALU

poniedziałek, 4 stycznia 2016

Pierwsza edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatru dla NAJmłodszych TAKE PART IN ART dobiegła końca. Jest nam trochę smutno z tego powodu, że to już, że nie będzie kolejnych gości, nowych spektakli, nowych wrażeń. Jednak z drugiej strony mamy poczucie, że to wyjątkowe wydarzenie przyniosło też NAJmłodszym (i nie tylko ;)) ogrom radości, wiele wspaniałych momentów: wzruszeń, zaciekawienia, zaskoczenia, wesołości, zabawy i inspiracji - dzięki temu wiemy, że było warto!

czytaj więcej

Austriacki Teatr TOIHAUS - ostatni spektakl festiwalu

wtorek, 8 grudnia 2015

Trudno w to uwierzyć, ale powoli żegnamy się z tegoroczną, pierwszą edycją festiwalu TAKE PART IN ART. Jako nasz ostatni gość na scenie Starej Prochowni wystąpi austriacki teatr Toihaus Salzburg ze spektaklem TAM I Z POWROTEM.

czytaj więcej
poniedziałek, 2 listopada 2015

Muzyczno – taneczna impresja przy blasku księżyca

Spektakle Da. Te Danza wzruszają estetyką, za pomocą tańca opowiadają historie, które pokazują świat z różnych perspektyw i punktów widzenia, pobudzają zmysły, poruszają wrażliwość. W spektaklu „Księżycowa rzeka” muzyka, rytm, spokojna i płynna choreografia każdej sceny przyciągają uwagę małego widza, a ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Jesúsa Fernándeza i José Perelló tworzy niezwykłą atmosferę, gdzie rytm, każda jego zmiana, każda nuta, a nawet chwile ciszy obrazują określone emocje i nastroje.

 

Jak komunikują się dzieci? W jaki sposób poznają i postrzegają świat? W jaki sposób odbierają siebie?  Jak odbierają innych? Jak spostrzegają światło, przedmioty i wszystko, co spotykają na swojej drodze? Dzieci podpatrując zachowania dorosłych rozwijają swój własny sposób komunikacji. Początkowo uczą się relacji z matkami i samymi sobą. Będziemy towarzyszyć im w niezwykłej podróży odkrywania świata. Wędrówka dziecka od narodzin, pierwszych uśmiechów, czołgania się, stawiania pierwszych kroków i wreszcie samodzielnych spacerów i tańców. 

 

Reżyseria: Omar Meza
Występują: Iván Montardit, Rosa María Herrador
Czas trwania: 45 minut

 

Koprodukcja Da.Te Danza, La Sala Miguel Hernández [Sabadell]

 

Spektakl rekomendowany dla dzieci w wieku 2 – 5 lat.

 

Termin:

7.11 g. 11:00 i 16:00

8.11 g. 11:00 i 16:00

 

Miejsce:

Stara Prochownia SCEK, ul. Boleść 2

Rezerwacja biletów: tel. 512 622 215

 

 

 


Powrót
Druga wizyta włoskiego teatru La Baracca na festiwalu
poniedziałek, 19 października 2015

Druga wizyta włoskiego teatru La Baracca na festiwalu

NAJmłodszych czeka niezwykłe spotkanie z magikiem od kolorowych kalbi, wtyczek, pstryczków i żarówek - Andrea Buzetti w mistrzowskim pokazie światła. Spektakl ON-OFF na scenie Starej Prochowni już 24 i 25 października.