en

AKTUALNOŚCI

KONFERENCJA - PODSUMOWANIE FESTIWALU

poniedziałek, 4 stycznia 2016

Pierwsza edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatru dla NAJmłodszych TAKE PART IN ART dobiegła końca. Jest nam trochę smutno z tego powodu, że to już, że nie będzie kolejnych gości, nowych spektakli, nowych wrażeń. Jednak z drugiej strony mamy poczucie, że to wyjątkowe wydarzenie przyniosło też NAJmłodszym (i nie tylko ;)) ogrom radości, wiele wspaniałych momentów: wzruszeń, zaciekawienia, zaskoczenia, wesołości, zabawy i inspiracji - dzięki temu wiemy, że było warto!

czytaj więcej

Austriacki Teatr TOIHAUS - ostatni spektakl festiwalu

wtorek, 8 grudnia 2015

Trudno w to uwierzyć, ale powoli żegnamy się z tegoroczną, pierwszą edycją festiwalu TAKE PART IN ART. Jako nasz ostatni gość na scenie Starej Prochowni wystąpi austriacki teatr Toihaus Salzburg ze spektaklem TAM I Z POWROTEM.

czytaj więcej
czwartek, 12 listopada 2015

Teatr HELIOS z drugą wizytą na festiwalu TAKE PART IN ART

Fantastyczna przygoda z festiwalem TAKE PART IN ART niedługo dobiegnie końca, ale zanim to się stanie, zapraszamy do Starej Prochowni jeszcze na kilka spotkań przygotowanych specjalnie dla maluchów. Mieliśmy okazję zobaczyć już 9 spektakli, które przyjechały do nas z Belgii, Holandii, Niemiec, Hiszpanii i Włoch. Różnorodne światy, które artyści pokazują naszej widowni, wyjątkowy sposób komunikacji z dziećmi, ich wrażliwość, wielki entuzjazm i zaangażowanie, przyciągają tłumnie rodziców, którzy chcą, aby NAJmłodszy odbiorca kultury z ich rodziny miał szansę być uczestnikiem niezwykłych wydarzeń teatralnych. Mamy nadzieję, że trzy kolejne spektakle również staną się świetną okazją do wspólnego rodzinnego odkrywania - na pierwszy ogień idzie…woda.

 

Niemiecki teatr HELIOS w październiku badał i odkrywał na naszej scenie właściwości drewna. Tym razem tematem ich działań i widowiskowych eksperymentów będzie substancja znana powszechnie pod nazwą H2O. Woda w niezliczonej liczbie odsłon i pod każdą postacią, to temat wielce fascynujący, nie tylko dla dzieci. 

 

Woda – wydaje nam się, że wiemy o niej wszystko. Ale gdy przyjrzymy się jej bliżej odkrywamy nagle, że jest pełna niespodzianek i nadal stanowi tajemnicę, nie tylko dla naukowców. Woda jest  niezwykłym żywiołem dającym życie i radość. Może to być topniejącą lodową bryłą, połyskującą fontanną, wilgotnym powietrzem, orzeźwiającym napojem, wzburzoną falą, elementem dźwiękowym lub refleksem światła - w tym spektaklu przybiera przeróżne formy. Inspiruje wykonawców i publiczność i jest jak poezja, która uświadamia nam, czym jest Cud Życia. Wszystko zaczyna się od pojednczej kropli ...

 

Reżyseria: Barbara Kolling
Występuje: Michael Lurse, Marko Werner, Holger Queck

Czas trwania: 30 minut

 

Spektakl rekomendowany dla dzieci w wieku 2 – 5 lat.

 

Termin:

21.11 g. 11:00 i 16:00

22.11 g. 11:00 i 16:00

 

Miejsce:

Stara Prochownia SCEK, ul. Boleść 2

tel. 512 622 215

 

Bilety dostępne online

 

   

 


Powrót
Muzyczno – taneczna impresja przy blasku księżyca
poniedziałek, 2 listopada 2015

Muzyczno – taneczna impresja przy blasku księżyca

Spektakl “KSIĘŻYCOWA RZEKA” hiszpańskiej grupy Da. Te Danza zagości 7 i 8 listopada na scenie festiwalowej TAKE PART IN ART.