Andrea i Carlotta - aktorzy włoskiego Teatro Testoni Ragazzi - La Baracca zaczarowali widzów podczas szóstej odsłony festiwalu TAKE PART IN ART, która odbyłą się w dniach 26-28 września. Dlaczego zaczarowali? Bo spektakl DOM, który zobaczyliśmy na scenie, jest pełen magii i najzwyczajniej... niezwykły.

 

DOM to centralne miejsce naszego bycia - przez całe życie pozostaje miejscem, z którego się wyrusza i do którego się powraca. Jest naszym "pierwszym wszystkim", jest prawdziwym kosmosem. Ważny jest stół, przy którym jemy wspólne posiłki, wygodne łóżko do spania, łazienka... Jak w niebanalny sposób opowiedzieć o tym NAJmłodszym? Andrea i Carlotta przedstawili historię o domu używając do tego… rur hydraulicznych. I to był kapitalny pomysł! Bez wątpienia spektakl ten zapadnie nam w pamięci na długo. Wzruszył, rozśmieszył, uruchomił wyobraźnię – już wiemy, że rury hydrauliczne nie muszą mieć tylko jednego zastosowania, a muzyka, którą słychać było w tle podczas spektaklu, dosłownie "chodzi za nami" od pierwszego pokazu.

 

Andrea i Carlotta - sprawiliście, że nie tylko NAJmłodsi widzowie, ale również i dorośli przenieśli się na chwilę do innego świata - Waszego pięknego, wyjątkowego i magicznego DOMU. Dziękujemy!!!