Widowiskowy spektakl niemieckiego teatru HELIOS pt. H2O sprawił ogromną radość widzom, którzy tak licznie przybyli do Starej Prochowni w miniony weekend.

 

Artyści teatru HELIOS bardzo na serio podeszli do tematu - postanowili zbadać właściwości wody na wszelkie możliwe sposoby. Przelewali, polewali, rozlewali, chlapali (siebie nawzajem również), bulgotali, gotowali, rozpuszczali, stworzyli nawet wodną muzykę i obrazy - wcielili się w niesamowitych odkrywców, których fascynuje nawet najmniejsza kropla. Mieliśmy okazję zobaczyć wodę w każdym stanie skupienia - od lodu, po wodną parę. Rekwizyty użyte w spektaklu były całkiem zwyczajne: wiadra, szklane wazony, konewka, wąż ogrodowy, myjka ciśnieniowa, garnek, miska, gąbki - przedmioty codziennego użytku potrafią jednak zaskoczyć. Z każdą koleją sceną wodny temat stawał się coraz bardziej wciągający i jesteśmy pod wielkim wrażeniem, że dzieci były w stanie powstrzymać się do końca przedstawienia, żeby nie włączyć się do zabawy z artystami. Dziękujemy za hektolitry pomysłów na wodne zabawy z dziećmi. Z pewnych źródeł wiemy, że niektóre z nich zostały wypróbowane w domowych łazienkach zaraz po powrocie z teatru ;)

 

Michael Lurse poprowadził warsztaty dla nauczycieli pt. "Tańczące przedmioty". Warsztaty koncentrowały się na dostrzeganiu i wydobywaniu z rzeczy, obiektów wszystkich możliwych ruchów i dźwięków, tak aby nadać im nowy sens, nowe znaczenie i nowe życie.