STARA PROCHOWNIA

 

Wszystkie wydarzenia Festiwalu TAKE PART IN ART  będą się odbywały w niezwykłym miejscu na Starym Mieście - w Starej Prochowni przy ul. Boleść 2.
 
Stara Prochownia to wyjątkowa przestrzeń, nie tylko dlatego, że jej mury pamiętają czasy króla Zygmunta Augusta, ale również dlatego, że jest miejscem wymarzonym dla małych odkrywców. Pełna niespodzianek, labiryntów i zakamarków, ze wspaniałymi piwnicami otwierającymi się na amfiteatr i maleńki ogród. Dodatkowo na czas festiwalu wnętrza Starej Prochowni wypełni wszystko to, co dzieci kochają najbardziej: kolorowe piłki i piłeczki, poduchy i poduszki, klocki, układanki, przytulanki i wiele innych zabawek, z którymi mali widzowie będą mogli eksperymentować w oczekiwaniu na spektakle.
 
Oryginalnie Stara Prochownia to druga siedziba Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej, to miejsce prezentacji wielu wydarzeń kulturalnych - profesjonalnych i młodzieżowych grup teatralnych, spektakli tanecznych, koncertów muzyki wokalnej i instrumentalnej. Na co dzień jest też przestrzenią do realizacji warsztatów prowadzonych przez artystów-pedagogów Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej. Na Scenie Stara Prochownia odbywa się także wiele ważnych, cyklicznych imprez kulturalnych i edukacyjnych, m.in. Warszawski Festiwal Teatralny Młodych, Festiwal Sztuka Działa oraz Feryjne Otwarte Spotkania Artystyczne.