Program „LABORATORIUM TEATRU” dedykowany pedagogom i nauczycielom warszawskich żłobków i przedszkoli, to unikalny projekt łączący środowisko edukacji i teatru. „LABORATORIUM…” to program wymiany wiedzy i doświadczeń, to czas i miejsce na dzielenie się spostrzeżeniami na temat roli teatru w rozwijaniu wyobraźni i wrażliwości małych dzieci. Przede wszystkim jednak, to program dla tych, którzy zainteresowani są poszerzeniem swoich umiejętności i kompetencji w posługiwaniu się językiem teatru i wzbogacaniem metod  twórczej pracy z dziećmi.

 

Uczestnictwo  w programie jest bezpłatne i obejmuje udział w 14 warsztatach tematycznych prowadzonych przez aktorów, reżyserów, międzynarodowych ekspertów, praktyków i znawców zagadnienia.

 

Efektem końcowym naszych ćwiczeń, poszukiwań i rozważań, a także doświadczeń zebranych podczas wszystkich warsztatów realizowanych w ramach programu „LABORATORIUM TEATRU” będzie opracowanie gotowych scenariuszy warsztatów i spektakli z udziałem dzieci, a następnie ich realizacja przez każdego z uczestników z grupą swoich małych podopiecznych.

 

Dodatkowo uczestnicy programu mogą bezpłatnie uczestniczyć we wszystkich spektaklach i wydarzeniach festiwalowych.

 

Ważne informacje: 

  • uczestnictwo w programie jest bezpłatne
  • program kierowany jest do nauczycieli i pedagogów warszawskich żłobków i przedszkoli
  • zapisanie się do programu wymaga deklaracji udziału we wszystkich zaplanowanych warsztatach oraz zobowiązania się do realizacji pracy końcowej z wykorzystaniem zdobytej wiedzy 
  • uczestników programu wspierać będzie opiekun merytoryczny,  szczególnie w części związanej z przygotowaniem i realizacją pracy końcowej
  • wszystkie warsztaty tłumaczone będą na język polski