1-4 LAT Kup bilet

 

 

 

 

 

Dom. Miejsce, w którym jestem.
Dom, w którym jem, kąpię się, śpię.
Dom, który odkrywam i tworzę, dom w którym pod łóżkiem można znaleźć inny świat – świat, w którym można się ukryć. Dom z dużymi drzwiami i zakamarkami pełnymi tajemnic, dom z wieloma innymi domami wewnątrz. Dom, który zmienia się kiedy ja się zmieniam, staje się mniejszy i bardziej tajemniczy za każdym razem, kiedy rosnę o centymetr wyżej. Dom, który mogę budować, jak chcę, miejsce, z którego  wyruszam, by odkrywać wszystko, co jest poza nim, miejsce, do którego mogę wrócić w każdej chwili. Podróż przez geometrię codziennego życia widziana szeroko otwartymi oczami.
 
Reżyseria: Bruno Cappagli
Występują: Andrea Buzzetti, Carlotta Zini
Czas trwania: 30 minut

 

Info o teatrze

 

Teatr La Baracca - Testoni Ragazzi powstał ponad 30 lat temu i uznawany jest za pioniera w nowatorskim podejściu do teatru dla dzieci i młodzieży. Jego założyciele stworzyli oryginalny projekt, swoisty model kulturowy, który z biegiem lat stał się znaczącym punktem odniesienia w tej dziedzinie. Zamysłem projektu było przekazanie nowej idei społeczeństw i środowisku teatralnemu. Idei nacechowanej kreatywną i żywą energią. Teatr nieustannie się rozwija dostosowując swój przekaz do współczesnych czasów i potrzeb kulturowych. Teatr La Baracca - Testoni Ragazzi wielokrotnie brał udział w narodowych i międzynarodowych projektach z artystami działającymi w tym samym obszarze. Wśród nich warto chociażby wspomnieć o EUnetART (Europejska Sieć Artystycznych Organizacji dla Dzieci i Młodzieży) oraz Small Size (Europejska Sieć Popularyzacji i Rozwoju Sztuk Performatywnych dla Dzieci), której La Baracca jest jednym z założycieli.
 
Od 1987 roku La Baracca prowadzi projekt „Teatr i żłobek”, który ma na celu rozwijanie sztuki teatralnej dla dzieci od  0 do 3 lat i jest zdecydowanym pionierem w tej dziedzinie, nie tylko we Włoszech, ale również w całej Europie. Zarówno ten projekt, jak i kolejny koncentrujący się na grupie wiekowej 3-6 lat utorowały drogę odbywającemu się co roku festiwalowi „Wizje przyszłości, wizje teatru…”, który jest dla wszystkich zainteresowanych tematyką edukacji teatralnej najważniejszą w Europie okazją do spotkania i wymiany refleksji na temat wczesnego dzieciństwa (0-6 lat) w relacji do sztuki i kultury.
 
Roberto Frabetti i Valeria Frabetti współtwórcy i liderzy Teatru La Baracca to dzisiaj największe autorytety w dziedzinie tworzenia teatru dla najmłodszych.