2-5 LAT Kup bilet
Gaia Gonnelli
 
 
Biała podłoga z papieru.
Siedem białych wiader.
Dwóch tancerzy, ubranych na biało.
 

Otwierają pierwsze wiadro ... Co w nim jest? Niebieska farba. A co jest w pozostałych wiadrach? Tancerze zaczynają pełzać i turlać się po podłodze. Zostawiają kolorowe znaki na papierze w kolorze czerwonym, niebieskim, żółtym i zielonym. Tańcząc zaczynają tworzyć kolorowy obraz wykonany nie tylko za pomocą pędzli, własnych rąk i palców, ale również za pomocą całego ciała.

KOLOR to radosny spektakl taneczny w choreografii Gai Gonnelli. W swojej pracy twórczej Gaia łączy taniec, teatr, muzykę graną na żywo oraz inne dyscypliny sztuki. Pragnie tworzyć dzieła, które będą inspirowały dzieci do korzystania z ich własnej, autonomicznej wyobraźni i samodzielnego interpretowania tego, co widzą.  

 

 
Reżyseria: Gaia Gonnelli
Taniec: Gaia Gonnelli / 
Katerina Dietzova, Rocco Vermijs / Niels Weijer
Muzyka: Bobby Mc Ferrin and Wiebe Gotink
Design: Roosien Verlaan
Zdjęcia: Saris & den Engelsman
Video: Beldan Sezen
Czas trwania: 45 minut
 

Koprodukcja Dansmakers Amsterdam i Festiwalu 2 Turven Hoog

 

Info o teatrze

 

Grupa DANSMAKERS AMSTERDAM powstała w 1993 roku jako Dans Werkplaats Amsterdam (DWA). Z laboratorium tańca DWA przekształciła się w profesjonalny instytut tańca z własną sceną. Jako miejsce odkrywania talentów Dansmakers skupia sie na badaniach, produkcji spektakli tanecznych, promocji i prezentacji tańca. Wspiera aktywnie artystów i promuje taniec jako istotny element współczesnej sztuki. Dansmakers promuje szczególnie utalentowanych współczesnych choreografów, którzy tworzą spektakle taneczne skierowane zarówno do najmłodszych widzów, jak i dla widzów dorosłych. DANSMAKERS AMSTERDAM jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Artystycznego SMALL SIZE.

 

dansmakers.nl