2-6 LAT Kup bilet

 

Bubu jest jedynym chłopcem w rodzinie, a jego siostry są zbyt małe, by zajmować się domem. Mama i tata dali mu więc za zadanie upranie wszystkich skarpetek domowników.
Taka praca wydaje się dosyć nużąca, więc Bubu podczas prania wymyśla historię, by umilić sobie czas. Nagle, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, skarpetki ożywają i zamieniają się w dżunglę pełną zwierząt: zwierzęta te opowiedzą nam, jak pewnego razu bardzo ciekawski słonik z małym noskiem został pierwszym na świecie słoniem z dłuuugą trąbą i jak odkrył, że taka długa trąba może być bardzo przydatna.
Bubu spotka zwierzęta o wszystkich kolorach i rozmiarach, będzie mu również towarzyszyć wiele piosenek, ponieważ każda skarpetka potrafi wydawać inny inspirujący dźwięk. Dźwięk ziemi, drzew, zieleni i rwącej wody wielkiej rzeki.
 
Reżyseria: Bruno Capaggli
Występuje: Bruno Capaggli
Czas trwania: 40 minut

Info o teatrze

 

Teatr La Baracca - Testoni Ragazzi powstał ponad 30 lat temu i uznawany jest za pioniera w nowatorskim podejściu do teatru dla dzieci i młodzieży. Jego założyciele stworzyli oryginalny projekt, swoisty model kulturowy, który z biegiem lat stał się znaczącym punktem odniesienia w tej dziedzinie. Zamysłem projektu było przekazanie nowej idei społeczeństw i środowisku teatralnemu. Idei nacechowanej kreatywną i żywą energią. Teatr nieustannie się rozwija dostosowując swój przekaz do współczesnych czasów i potrzeb kulturowych. Teatr La Baracca - Testoni Ragazzi wielokrotnie brał udział w narodowych i międzynarodowych projektach z artystami działającymi w tym samym obszarze. Wśród nich warto chociażby wspomnieć o EUnetART (Europejska Sieć Artystycznych Organizacji dla Dzieci i Młodzieży) oraz Small Size (Europejska Sieć Popularyzacji i Rozwoju Sztuk Performatywnych dla Dzieci), której La Baracca jest jednym z założycieli.
 
Od 1987 roku La Baracca prowadzi projekt „Teatr i żłobek”, który ma na celu rozwijanie sztuki teatralnej dla dzieci od  0 do 3 lat i jest zdecydowanym pionierem w tej dziedzinie, nie tylko we Włoszech, ale również w całej Europie. Zarówno ten projekt, jak i kolejny koncentrujący się na grupie wiekowej 3-6 lat utorowały drogę odbywającemu się co roku festiwalowi „Wizje przyszłości, wizje teatru…”, który jest dla wszystkich zainteresowanych tematyką edukacji teatralnej najważniejszą w Europie okazją do spotkania i wymiany refleksji na temat wczesnego dzieciństwa (0-6 lat) w relacji do sztuki i kultury.
 
Roberto Frabetti i Valeria Frabetti współtwórcy i liderzy Teatru La Baracca to dzisiaj największe autorytety w dziedzinie tworzenia teatru dla najmłodszych.