1-4 LAT Kup bilet

 

"Kiedy byłem dzieckiem, malutkim dzieckiem, nigdy nie chciałem zasypiać przy zapalonym świetle ... Zamykałem oczy i czekałem, aby zapaliły się światła moich marzeń".

 
Spektakl został opracowany na podstawie eksperymentu przeprowadzonego w żłobkach, gdzie obserwowaliśmy dzieci w relacjach ze światłem i ciemnością. Na scenie widzimy aktora, ale prawdziwym bohaterem spektaklu jest światło. Muzyka i ruch aktora tworzą taniec wykonywany w rytmie przełączników. Światłem może być wszystko. Lampy, żarówki i kable, które zamieniają się w kwiat, łyżkę, tancerza, świecę, karuzelę... Stają się mamą, tatą, stają się dzieckiem. "On-off" jest hołdem dla dziecięcego zachwytu światłem, możliwością kontrolowania go oraz manipulowania jego intensywnością poprzez włączanie i wyłączanie. Jest to rodzaj gry, która ma oswajać dzieci z zagadnieniem ciemności. W trakcie działań aktora padają najprostsze słowa, które mają pomóc odnaleźć jedność obrazów malowanych światłem, dźwiękami i ruchem.
 
Reżyseria: Valeria Frabetti
Występuje: Andrea Buzzetti
Czas trwania: 30 minut

 

Info o teatrze

Teatr La Baracca - Testoni Ragazzi powstał ponad 30 lat temu i uznawany jest za pioniera w nowatorskim podejściu do teatru dla dzieci i młodzieży. Jego założyciele stworzyli oryginalny projekt, swoisty model kulturowy, który z biegiem lat stał się znaczącym punktem odniesienia w tej dziedzinie. Zamysłem projektu było przekazanie nowej idei społeczeństw i środowisku teatralnemu. Idei nacechowanej kreatywną i żywą energią. Teatr nieustannie się rozwija dostosowując swój przekaz do współczesnych czasów i potrzeb kulturowych. Teatr La Baracca - Testoni Ragazzi wielokrotnie brał udział w narodowych i międzynarodowych projektach z artystami działającymi w tym samym obszarze. Wśród nich warto chociażby wspomnieć o EUnetART (Europejska Sieć Artystycznych Organizacji dla Dzieci i Młodzieży) oraz Small Size (Europejska Sieć Popularyzacji i Rozwoju Sztuk Performatywnych dla Dzieci), której La Baracca jest jednym z założycieli.
 
Od 1987 roku La Baracca prowadzi projekt „Teatr i żłobek”, który ma na celu rozwijanie sztuki teatralnej dla dzieci od  0 do 3 lat i jest zdecydowanym pionierem w tej dziedzinie, nie tylko we Włoszech, ale również w całej Europie. Zarówno ten projekt, jak i kolejny koncentrujący się na grupie wiekowej 3-6 lat utorowały drogę odbywającemu się co roku festiwalowi „Wizje przyszłości, wizje teatru…”, który jest dla wszystkich zainteresowanych tematyką edukacji teatralnej najważniejszą w Europie okazją do spotkania i wymiany refleksji na temat wczesnego dzieciństwa (0-6 lat) w relacji do sztuki i kultury.
 
Roberto Frabetti i Valeria Frabetti współtwórcy i liderzy Teatru La Baracca to dzisiaj największe autorytety w dziedzinie tworzenia teatru dla najmłodszych.