2-5 LAT Kup bilet

 

Może być tak duże, jak drzewo lub tak niewielkie, jak maleńka drzazga. Może być meblem lub papierem - drewno otacza nas wszędzie każdego dnia. Spektakl z muzyką graną na żywo zabiera publiczność w fascynującą podróż po obrazach i dźwiękach malowanych za pomocą drewna. Animując drewniane przedmioty aktor tworzy na scenie przeróżne postacie i stwory, kompozycje, narzędzia - odkrywa przy okazji zaskakujące właściwości tego niezwykłego materiału, jakim jest drewno.

 
Reżyseria: Barbara Kölling
Występuje: Michael Lurse i Roman D. Metzner
Czas trwania: 30 minut
 
Koprodukcja HELIOS Theater, Hamm / DE & Théâtre Jeune Public, Strasbourg/F
 

Info o teatrze

Teatr HELIOS założony został w  1989 roku w Kolonii przez profesjonalna grupę artystów, muzyków, lalkarzy i aktorów. Tworzy przedstawienia dla dzieci od 2 roku życia, jak również dla młodzieży i dorosłych widzów. Od 1997 roku siedziba teatru znajduje się w mieście Hamm w specjalnie przebudowanym na ten cel kinie przy dworcu centralnym. W ciągu ostatnich kilku lat Teatr HELIOS był wielokrotnie nagradzany za swoje niekonwencjonalne i artystyczne podejście w tworzeniu spektakli dla dzieci. 

 

Teatr HELIOS jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Artystycznego SMALL SIZE. Oprócz spektakli dla dzieci 2+ Teatr HELIOS jest żywo zainteresowany wymianą wiedzy i doświadczeń na temat tworzenia sztuki dla najmłodszych widzów, zarówno na poziomie narodowym jak i międzynarodowym. Jest organizatorem międzynarodowego festiwalu teatrów dla młodej publiczności "hellwatch".

 

helios-theater.de