Podążając za małym drewnianym stworkiem (Tutu) wykonanym z niewielkich drewienek podpatrywaliśmy z ciekawością jego poczynania - podskoki, akrobacje powietrzne, wspinaczkę po drzewach, drobne psikusy, jak przewracanie skrupulatnie ustawionych wcześniej dużych pieńków, wreszcie poszukiwanie współtowarzysza zabawy. Czy udało się go znaleźć - wiedzą to tylko ci, którzy widzieli spektakl. Jesteśmy pewni, że od tej pory widzowie mogą dostrzegać w niepozornym kawałku drewna coś więcej, niż widzą inni.

Spektakl STUK PUK był fantastyczną okazją do eksplorowania wspaniałych właściwości drewna. Dzięki muzyce granej na żywo mogliśmy dowiedzieć się jak bardzo różne dźwięki potrafi wydawać, w jakim jest nastroju, jak wiele kształtów i postaci potrafi przybierać: wystąpiły dla nas różnej wielkości pieńki, długie, krótkie i pokręcone patyki, ciężkie drwa, korzenie, trociny oraz wszystko to, co aktorowi udało się wyczarować z tych elementów na scenie. Nie obeszło się oczywiście bez rąbania drewna, a trociny w pewnym momencie dosłownie fruwały na prawo i lewo ;)

 

Dziękujemy bardzo artystom z teatru HELIOS - spotkanie z Wami było bardzo inspirujące. Zaraziliście nas zamiłowaniem do drewna! Nie możemy się już doczekać kolejnego spotkania z Wami - spektakl H2O będziemy mogli zobaczyć pod koniec listopada. Zatem do zobaczenia wkrótce!